Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

ŻEGLOWANIE


Żeglowanie na Jeziorze Niesłysz to nie tylko interesująca, oryginalna i piękna dyscyplina sportowa, gdzie człowiek współpracując z wiatrem, wykorzystując jego siłę oraz kierunek, wyznacza sobie cel podróży. Niepowtarzalne walory przyrodnicze Jeziora Niesulickiego sprawiły, że jest to nie tylko sport ale również jeden z najlepszych sposobów spędzania wolnego czasu w bliskim kontakcie z nieskażoną naturą i piękną malowniczością krajobrazu.

Ze względu na dobre warunki wietrzne ten duży, otwarty akwen upodobali sobie zarówno żeglarze jak i windsurfingowcy. Zimą coraz częściej można tu spotkać również bojery a w sezonie przedstawicieli nowego sportu jakim jest kitesurfing.

Zarówno dla turystów jak i dla zaprawionych żeglarzy szczególnie godne polecenia są okolice Niesulic. Mieści sie tutaj przystań Klubu Żeglarskiego LUMEL. Dogodny dojazd sprawia, że bez problemu można tutaj dowieźć i zacumowaćj swoją łódź. Dla osób, które nie posiadają własnej łodzi istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego. Klub posiada w swojej ofercie między innymi: kajaki, rowery wodne małe (2 osobowe), rowery wodne duże (2 osoby + 2 dzieci), łodzie wiosłowe, deski żaglowe, łodzie żaglowe bez kabiny (Figiel, Omega, Pirat) oraz łodzie żaglowe z kabiną (Kormoran, Orion, Karina). Niewielkie opłaty sprawiają, iż osoby posiadające własny sprzęt mogą go pozostawić właściwie na cały sezon. Dzięki temu żeglarze mogą powracać nad jezioro w każdej wolnej chwili unikając problematycznego transportu łodzi. Klub prowadzi także kursy na stopień żeglarza jachtowego. Nauka organizowana jest na jachtach Omega i Orion. W razie jakichkolwiek pytań przez cały sezon istnieje możliwość kontaktu bezpośrednio w Niesulicach na przystani. Poza sezonem wszelkie informacje uzyskać można od Zarządu Klubu LUMEL pod numerem telefonu: 604 216 486 bądź też pod adresem zagle@lumel.com.pl.

Dla młodszych adeptów żeglarstwa doskonałą propozycją jest oferta obozów żelgarskich organizowanych przez ZHP w Niesulicach. Obóz żeglarski pod namiotami to wakacyjna impreza dla dzieci i młodzieży, która chce przeżyć niezapomnianą przygodę ucząc się jednocześnie pierwszych kroków w żeglarstwie.. Wykwalifikowana kadra, dobra baza (przystań żeglarska tylko dla uczestników) i sprzęt gwarantują uczestnikom wysoki poziom szkolenia. W sezonie 2009 zanotowano 100% zdawalności na egzaminach! Uczestnicy nie muszą posiadać żadnego doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 10 roku życia. Impreza nie wymaga żadnego przygotowania i nie stwarza żadnych szczególnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji.

Oprócz zajęć typowo żeglarskich organizowane są również gry i zabawy, dyskoteki, projekcje filmowe, piesze oraz autokarowe wycieczki po najbliższej okolicy. Dodatkowo uczestnicy klarują swoje jachty, pełnią służbę wartowniczą i gospodarczą oraz są odpowiedzialni za porządek w namiotach, obozie i porcie. Uczestnicy mają do wyboru jedną z trzech ścieżek edukacyjno-rekreacyjnych:

Pierwsza ścieżka to praktyczne i teoretyczne szkolenie na stopień żeglarza jachtowego zakończone egzaminem. Organizowana jest dla tych, którzy chcą zdobyć patent uprawniający do prowadzenia jachtów żaglowych. Druga ścieżka to doskonalenie umiejętności żeglarskich dla posiadających patenty żeglarskie. Zajęcia organizowane są na jachty, windsurfing i po raz pierwszy katamarany. Ostatnią ścieżką są gry i zabawy z elementami żeglarstwa i windsurfingu. Zajęcia organizowane są dla najmłodszych oraz dzieci które na podobnym obozie są po raz pierwszy)

Akwen szkoleniowy ubezpieczany jest przez jednostki motorowe ratowników WOPR, a dodatkowo przez własną łódź asekuracyjną. Niezależnie od pogody wszyscy pływają w kamizelkach asekuracyjnych. Teren obozu przez całą dobę strzeżony jest przez kadrę obozu i dyżurne warty.

GALERIA


LOKALIZACJA